Hoppa till sidans innehåll

2016


4 december

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Shelly Söderström Rekrytvägen 1 Sundsbruk

Margareta Eriksson Skogsvägen 4 Timrå

Barbro Söderberg Viktjärnsgatan 2 Bergeforsen

Kerstin Bergkvist Propssvägen 7 Fagervik

Birgitta Bergström Mellangatan 44 Timrå

Helga Bårman Sörberge

Barnrebusvinnare:

Adrian Dahlin Gärdesgatan 10A Sörberge

Mira Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Alvin Thunström Köpmangatan 1 Timrå

 

27 november

Lisbeth Meln Drevvägen 3 Timrå

Samdra Leman Allsta Sundsvall

Elvira Olsson Torsgatan 7 Timrå

Isabell Sahlin Kvarngatan 12 Sundsvall

Ingvor Nordvall Skogsvägen 24 Timrå

Linda Knuutti Långvägen 16 Bergeforsen

Birgitt Vallgren Borrgatan 12 Bergeforsen

Lulia Larsson c/o Lindholm Kungsvägen 109 Timrå

 

20 november

Lena Boström Tunvägen 7 Sörberge

Sture Melin Klintgatan 18B Sundsvall

Daniel Hansson Ljunggatan 4 Bergeforsen

Helga Bårman Timrå

Familjen Ringström Kallkällsgatan 22 Fagervik

Gunnel Lind Stationsgatan 8F Timrå

Agnes Ekholm Kungsvägen 11 Timrå

Simon Forsberg Tjärngatan 9 Sörberge

 

13 november

Jesper Knutti Långvägen 16 Bergeforsen

Inger Vallgren Bastugränd Fagervik

Edith Vikberg Mellangatan 19 A Timrå

Barbro Hammarström Solhemsvägen 1 Sörberge

Maria Sjöberg Kungsvägen 121 Timrå

Axel Sandström Brinkvägen 11 Sörberge

Emilia Lundkvist Tallbacksvägen 8 Timrå

Ing-Marie Söderqvist Alvägen 23 Sundsvall

 

6 november

Jenny Lingensjö Hallonstigen 9 Bergeforsen

Lena Boström Tunvägen 7 Sörberge

Jan Linden Ringvägen 2 Timrå

Tilda Linnsen Mogatan Sörberge

Jens Lindholm Kungsvägen 109 Timrå

Margareta Eriksson Skogsvägen 26 Timrå

Lisbeth Melin Drevvägen 3 Timrå

Barbro Söderberg Viktjärnsgatan 2 Bergeforsen

Barnrebusvinnare

Mårten Glennemo Torpgatan 1B Fagervik

Leo Bernblom Södra Köpmangatan 13A Timrå

Felicia Mikkola Lärkvägen 3 Sörberge

 

30 oktober

KG Söderberg Rörvägen 7A Sörberge

Lotta Andersson Svargrindsvägen 5 Timrå

Monica Hörnfeldt Radhusgatan 45 Sörberge

Kjell Eriksson Skogsvägen 20 Timrå

Ann Magnusson Orrvägen 4 Timrå

Anna-Lena Johansson Furustingen 7 Timrå

Birgitta Bergqvist Solhemsvägen 1 Sörberge

Ilona Wadell Märlgatan 2 Fagervik

 

23 oktober

Marie Vallgren Allsta Sundsvall

Birgit Andersson Nackstavägen 42A Sundsvall

Tilda Lundqvist Tallbacksvägen 8 Timrå

Stefan Lundkvist Tallbacksvägen 8 Timrå

Barbro Söderberg Viktjärn 2 Bergeforsen

Birgitta Vallgren Borrgatan 12 Bergeforsen

Sven-Erik Ljung Polarisvägen 11 Sundsbruk

 

16 oktober

Joline Hamrin Skilsåker 772 Söråker

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Mira Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Bodil Andersson Köpmangatan 17B Timrå

Stina Glennemo Torpgatan 1B Timrå

Magnus Mikkola Lärkvägen 3 TSörberge

Lars Norberg Färgvägen 41 Sörberge

Therese Kleppe Solrosvägen 1 Sörberge

 

9 oktober

Monika Hornberg Mellangatan 11c Timrå

Lena Boström Tunvägen 7 Sörberge

Tord Wikman Tunvägen 7 Sörberge

Helga Bårman Björkgatan 1 Sörberge

Gudrun Källman Sörberge

Elma Brander Mellangatan 11c Timrå

Malin Widén Wadell Timrå

Eva Fröberg södra Köpmangatan 9A Timrå

 

2 oktober

K-G Göthe Kungsvägen 139 Timrå

Agnes Ekholm Kungsvägen 111 Timrå

Marita Alvåg Marknadsvägen 4 Bergeforsen

Milton Johansson Färjevägen 15 Sörberge

Barbro Hammarström Solhemsvägen 1 Sörberge

Birgitta Holmsten Björkgatan Sörberge

Berit Granström Mellangatan 20 Timrå

Anna-Greta Larsson Skogsvägen 4A Timrå

Barnrebusvinnare:

Molli Lundbäck Lysekilsvägen 118 Sundsvall

Maja Ala-Krekola Kungsvägen 107 Timrå

Zandes Nilsson Södra Köpmangatan 13B Timrå

 

25 september

Gunnel Lind Stationsgatan 8F Timrå

Birgitta Bergström Mellangatan 44 Timrå

Monica Hanberg Mellangatan 11C Timrå

Eva Fröberg Södra Köpmangatan 9A Timrå

Torild Norberg Sörlindsjö 158 Matfors

Kerstin Törngren Björkgatan 14 Sörberge

Johanna Forslind Spövägen Sörberge

Sture Melin Drevvägen 3 Timrå

18 september

Malin Linder Ringvägen 2 Timrå

Elin Thim Färjevägen 29 C Alnö

Anton Hannarberg Stavre 411 Bergeforsen

Zander Nilsson Södra Köpmangatan 135 Timrå

Jan Linder Ringvägen 2 Timrå

Edith Vikberg Mellangatan 1917 Timrå

Axel Hammarberg Stavre 411 Bergeforsen

Eva Fröberg Södra Köpmangatan 9A Timrå

 

11 september

Nova Brundin Musterigatan 10 Sörberge

Per Berggren Lysekilsvägen 55 Sundsvall

Birgitta Bergström Mellangatan 44 Timrå

Susanne Bergdahl Baldersvägen 20 Sundsvall

Torsten Byström Långvägen 28 Bergeforsen

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Mira Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Margareta Eriksson Skogsvägen 24 Timrå

Barnrebusvinnare:

Tilda Lundkvist Tallbacksvägen 8 Timrå

Neo Söderström Dalgatan 9 Sörberge

Molly gyllenqvist Stavreviksvägen 40 Bergeforsen

 

VÅRTERMINEN 2016

15 maj

Birgitta Bergström Mellangatan 44 Timrå

Nathalie Byström Tallbacksvägen 8 Timrå

Edith Vikberg Mellangatan 19A Timrå

Ing-Marie Söderqvist Alvägen 23 Sundsvall

Carina Jonsson Rörvägen 1C Sörberge

Yvonne Bergstedt Stenvägen 5 Sörberge

Edwin Karlsson Tjärngodset 472 Söråker

Ola Pettersson Baldersvägen 20 Sundsvall

 

8 maj

Louise Karlsson Långgatan 72 Enköping

Frida Gyllenqvist Stavreviksvägen 40 Bergeforsen

Imilia Näsman Triangelvägen 56 Bergeforsen

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Peter Jonsson Ängesvägen 1 Sundsbruk

Celina Sundqvist Egnahemsvägen 21 Fagervik

Filip Freed Jonsson Centrumvägen 36 Söråker

Inrid Westlund Kungsvägen 24 Sundsvall

 

1 maj

Nova Svedin Långvägen 13 Bergeforsen

Roger Abrahamsson Brädgatan 5 Sundsvall

Birgitta Blom-Andersson Linjevägen 10 Sörberge

Pontus Weidman Solhemsvägen 5 Sörberge

Barbro Söderberg Viktjärnsgatan 2 Bergeforsen

Anders Lindgren Bängling 357 Söråker

Birgitta Henriksson Daggvägen 11 Sörberge

Karin Persson Vivstavarvsvgen 14 Timrå

 

Barnrebusvinnare

Lilly Pettesson Frölandsvägen 59 Timrå

Julia Linder Ringvägen 2 Timrå

Tilda Lundqvist Tallbacksvägen 8 Timrå

 

24 april

Åsa Rylander Solum 222 Kovland

Linnea Nordlander Klintgatan 18B Sundsvall

Runar Thuresson Triangelvägen 43 Bergeforsen

Alice Engblom Rockagatan 6 Bergeforsen

Marie Söderberg Alvägen 6 Sörberge

Elisabeth Nyh Morotsgatan 12 Bergeforsen

Marina Berglund Mjölnarvägen 6 Sundsvall

Eva Reinholdson Ponnyvägen 13 Sundsvall

 

14 april

K.G Söderberg Rörvägen 7A Sörberge

Inger Vallgren Bastugränd Fagervik

Sandra Leman Allsta Sundsvall

Viktor Olsson Strömås 185 Kovland

Åsa Rylander Solum Kovland

Mats Larsson Ringvägen 9 Timrå

Kenneth Svensson Januarivägen 36 Sundsbruk

Sture Melin Drevvägen 3 Timrå

 

10 april

Carina Jonsson Rörvägen 1C Timrå

Agnes Ekholm Kungsvägen III Timrå

A-L Engström Stationsgatan Timrå

Ingvar Nordvall Skogsvägen 24 Timrå

Ulrika Byström Orienterarvägen 13C Kovland

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Julia Olsén Fjäl 309 Bergeforsen

M Högström GAmmelgatan 20 Fagervik

 

3 april

Torsten Byström Långvägen 28 Bergeforsen

Ann-Sofie Olsson Sörbergevägen 12 Sörberge

Linda Knuutti Långvägen 16 Bergeforsen

Arne Söderberg Kungsvägen 125 Timrå

Wictoria Östling Lagfors 128 Ljustorp

Gunnel Lind Stationsgatan 8F Timrå

Max Johansson Bergebom III Sörberge

Sture Melin Drevvägen 3 Sörberge

 

Barnrebusvinnare

Simon Forsberg Tjärngatan 9 Sörberge

Linnea Nordin Mellberg 137 Ljustorp

Gustav Juhlin Rigstavägen 9 Söråker

 

 

27 mars

Elina Svelander Färjvägen 27 Sörberge

Ivar Holmsten Sörberge

Gunn Maxén Radhusgatan 22 Sörberge

Kerstin Bergström Köpmangatan 34 Timrå

Mirva Ottosson Björkgatan 14 Sörberge

Kenneth Nilsson Barrvägen 2 Bergeforsen

Ebba Svelander Färjvägen 27 Sörberge

Karin Fossberg Mellangatan 19c Timrå

 

20 mars

Berith Tåström Riddargatan 11B Sundsvall

Jan Högström Gammelgatan 20 Fagervik

Kenneth Nyh Morotsgatan 12 Bergeforsen

Eva Reinholdsson Ponnyvägen 13 Sundsvall

Gunnel Lind Stationsgatan 8F Timrå

Nathalie Byström Tallbacksvägen 8 Timrå

Jan Boström Lärkvägen 6 Sörberge

Anna-Lisa Engström Stationsgatan 8F Timrå

 

13 mars

Caroline Bergström Barometervägen 1 Alnö

Patrik Göthe Radhusgatan 15 Sörberge

Helen Ledin Spånkullevägen 7 Fagervik

Britt Larsson Berglundavägen 30 Sörberge

Ellinor Jönsson Ringvägen 3 Timrå

Boel Nilsson Barrvägen 2 Bergeforsen

Julia Linder Ringvägen Timrå

Birgitta Vallgren Borrgatan 12 Bergeforsen

 

6 mars

Marita Alvåg Marknadsvägen 4 Bergeforsen

Ivan Källman Björneborgsgatan 24 Sundsvall

Malin Linder Ringvägen 2 Timrå

Arda Sanli Rörvägen 31 Sörberge

Zigge Svedin Långvägen 13 Bergeforsen

Edith Vikberg Mellangatan 19A Timrå

Britt Larsson Berglundavägen 30 Sörberge

Timo Ala - Krekola Kungsvägen 107A Timrå

Barnrebusvinnare

Isabelle Hedlund Mångatan 9 Fagervik

Agnes Glennemo Torpgatan 1B Fagervik

Molli Lundbäck Orienterarvägen 13C Kovland

 

28 febuari

Elvy Backlund Snickarvägen 3 Bergeforsen

Birgitta Lindberg Harrgränd 2 Sörberge

Lena Åström Linjevägen 3 Sörberge

Patrik Hedlund Mångtan 9 Fagervik

Rickard Henriksson Perenngatan 3 Söråker

Ingrid Forslind Tallnäsvägen 17 Sörberge

B Henriksson Daggvägen 11 Sörberge

Linnea Nordlander Klintgatan 18B Sundsvall

 

21 februari

Roger Henriksson Veteslingan 54 Sörberge

Esbjörn Östlund Frejavägen 4 Timrå

Birgitta Bergström Mellangatan 44 Timrå

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Berit Granström Mellangatan 20 Timrå

Carin Åberg Frejavgen 4 Timrå

Tindra Hedberg v:a Ringvägen 66 Härnösand

Bert Andersson Nackstavägen 36C Sundsvall

 

14 februari

Julia Nordlander Klintgatan 18B Sundsvall

Kurt Jonsson Linjevägen 16 Sörberge

Inger Vallgren Bastugränd Fagervik

Ingvar Wikman Gudmunsbyvägen 55 Timrå

Emil Kyrk Barrvägen 12 Bergeforsen

Jesper Knuutti Långvägen 16 Bergeforsen

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Carin Åberg Frejavägen 4 Timrå

 

7 februari

Kent Magnusson Envägen 4 Timrå

Eva Johansson Köpmangatan 21B Timrå

Ann-Sofi Olsson Sörergevägen 12 Sörberge

Birgit Andersson Nackstavägen 42A Sundsvall

Christina Berg Bryggargatan 3D Timrå

Sture Wedin Drevvägen 3 Timrå

Rigmor Lindblom Strålvägen 12 Sörberge

Erika Björklund Skogsvägen 8A Timrå

 

Barnrebusvinnare

Tilda Lodén Karlavägen 4 Sörberge

Jesper Knuutti Långvägen 16 Bergeforsen

Emil Öberg Basvägen Bergeforsen

 

31 januari

Kjell Norström Vattugatan 6 Sundsvall

Edith Vikberg Mellangatan 19A Timrå

Susanne Bergendal Centralgatan Sundsvall

Anna-Lena Byström Veteslingan 54 Sörberge

Göran Söderlund Bovägen 4 Timrå

Esbjörn Östlund Frejavägen 4 Timrå

Per Berggren Lysekilsvägen 55 Sundsvall

Bengt-Erik Bylander Solum 222 Kovland

 

24 januari

Linda Wallin Björkgatan 24 Sörberge

Sture Melin Drevvägen 3 Sörberge

Ivan Källman Björneborgsgatan 24 Sundsvall

Elisabeth Nyh Morotsgatan 12 Bergeforsen

Linda Knuutti Långvägen 16 Bergeforsen

Anne Granlund Borevägen 3 Fagervik

Agnes Ekholm Kungsvägen 11 Timrå

Birgitta Vallgren Borrgatan 1 Bergeforsen

 

 

17 januari

Birger Bäckman Renvägen 4 Sörberge

Hanna Gagner Frölandsvägen 5 Timrå

Novalie Engholm Verkmästargatan 24 Sundsvall

Shelly Söderström Harmonigatan 1 Sundsvall

Sture Melin Drevvägen 3 Timrå

Vicktoria Byström Verkmästargatan 24 Sundsvall

Anja Sjödin Linjevägen 4 Sörberge

Ville Bergman Furustigen 9 Timrå

 

 

10 januari

Chrisina Berg Bryggargatan 3D Timrå

Arne Söderberg Kungsvägen 125 Timrå

Barbro Söderberg Viktjärnsgatan 2 Bergeforsen

Mira Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Edit Vikberg Mellangatan 19A Timrå

Margareta Eriksson Skogsvägen 24 Timrå

Barbro Hammarberg Solhemsvägen 1 Sörberge

 

Barnrebusvinnare

Tilda Lundqvist Tallbacksvägen 8 Timrå

Mira Eriksson Radhusgatan 77 Timrå

Molli Lundbäck Orienterarvägen 13C Kovland

Uppdaterad: 04 JAN 2017 19:05 Skribent: Marie Lundqvist
E-post: Adressen Gömd

Hjärtstartare finns i Korpstugan

I Korpstugan finns hjärtstartare.

 

Klicka på bilden för länk och guide till inloggning och passbokning.

Klicka på bilden för att registrera ditt medlemsskap, köpa terminskort och boka pass i Kit. Pass bokas endast för spinning, drop in på övriga pass. 

 

Tidningen #thisiskorpen visar på vår bredd och inspirerar Sverige till ett liv i rörelse med mycket glädje, gemenskap och känslan av att hos oss är alla välkomna!

 


Nyfiken på Korpen? Klicka på bilden och kika in på korpens webbsite.

Postadress:
Timrå Korpidrottsförening. - Korpen
c/o Gunilla Enerud, Backgatan 3
86132 Timrå

Besöksadress:
Korpstugan, Gymnasievägen 8
86141 Sörberge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info