Hoppa till sidans innehåll

2015


HÖSTTERMINEN 2015

 

13 december

Marie Åslin Pimpelvägen 15 Sörberge

Ing-Marie Söderqvist Alvägen 23 Sundsvall

Novalie Engholm Verkmästargatan 24 Sundsvall

Gunnel Lind Stationsgatan 8F Timrå

Eddie Mårtensson Solbackavägen 35 Sörberge

Birgitta Gustafsson Kubikenborggatan 17 E Sundsvall

Birgit Andersson Nackstavägen 42A Sundsvall

Fanny Söderström Kungsvägen 113 Timrå

 

 

6 december

Bert Andersson Nackstavägen 7B Sundsvall

Tilli Wiklund Gillegränd 1A Sundsvall

Emeli Asp Lejonvägen 10B Sörberge

Richard Olsson Strömås 185 Kovland

Kerstin Marklund Måsvägen 7 Timrå

A-L Engström Stationsgatan 8F Timrå

Anita Sten Meterorgatan 17 Sundbruk

Peter Jonsson Ängesvägen 1 Sundsbruk

 

Barnrebusvinnare:

Milly Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Ville Engström Fridhemsgatan 38 Sundsvall

Emma Häggvist Bölevägen 229 Sörberge

 

 

 

29 november

Barbro Söderberg Viktjärnsgatan 2 Bergeforsen

Barbro Hammarström Solhemsvägen 1 Sörberge

Margareta Eriksson Skogsvägen 24 Timrå

Susanne Heniksson Prerennegatan 3 Söråker

Christina Berg Bryggargatan 3D Timrå

Mats Nordin Starvägen 6 Timrå

Birgitta Blom - Andersson Linjevägen 10 Sörberge

Anna-Greta Larsson Forsmon Bergeforsen

 

22 november

Carina Jonsson Rörvägen 1c Timrå

Mathias Mårtensson Solbackavägen 35 Timrå

Margit Alenmark Björkgatan 6d Sörberge

Kjell - Åke Norberg Meteorvägen 17 Sundsbruk

Molly Sten Planetvägen 8 Sundsbruk

Anna Bernblom Södra Köpmangatan 13a Timrå

Marko Ala-Krekola Kungsvägen 107 Timrå

Rickard Olsson Strömås 185 Kovland

 

15 november

Agnes Ekholm Kungsvägen 111 Timrå

Göran Söderlund Bovägen 4P Timrå

Solli Saari Lilla Bandsjön 108 Timrå

Börje Hulinder Propsvägen 8 Fagervik

Gerd Berg Mellangatan 32 Timrå

Arne Söderberg Kungsvägen 125 Timrå

Sandra Lemon Allsta Sundsvall

Gerd Olsson Timrå

 

8 november

Cardegren Solhemsvägen 1 Sörberge

Mats Olsson Strömås 185 Kovland

Börje Hulinder Propsvängen Fagervik

Margaretha Walther Skolgatan 9 Timrå

Birgitta Bergström Mellangatan 44 Timrå

Sture Melin Drevvägen 3 Timrå

Anna-Lena Johansson Furustigen 7 Timrå

Benny Wadell Tallbacksvägen 7 Timrå

 

1 november

Mira Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Barbro Nordström Älva 102 Alnö

Anna-Lena Johansson Furustigen 7 Timrå

Britt Larsson Berglundavägen 30 Sörberge

Peter Åslund Radhusgatan 65 Sörberge

Barbro Söderberg Viktjärnsgatan 2 Bergeforsen

Lotta Amrén Mellangatan 30 Timrå

Polly Larsson Gåltjärn Kovland

 

Oktober månads barnrebusvinnare:

Milly Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Douglas Backlund Rödhakevägen 24 Timrå

Jesper Knuutti Långvägen Bergeforsen

 

25 oktober

K-G Söderberg Rörvägen 7A Sörberge

Kenneth Nyh Morotsgatan 12 Bergeforsen

Christina Berg Bryggargatan 3D Timrå

Barbro Lindholm Släggatan 3 Bergeforsen

Eva Hamrin Radhusgatan 102 Sörberge

Madelene Gustafsson Rödhakevägen 9 Timrå

Birgitta Bergström Mellangatan Timrå

Ester Johansson Färjvägen 14 Sörberge

 

18 oktober

Bernt Fyhr Basvägen 6 Bergeforsen 

Mats Olsson Strömås 185 Kovland 

Gerd Berg Mellangatan 32 Timrå

Clifford Larsson Färjevägen 71 Alnö

Erika Thunfors Solbackavägen 21 Sörberge

Berit Granström Mellangatan 20 Timrå

Eva Hamrin Solbackavägen 11 Sörberge

Ingrid Forslund Tallnäsvägen 17 Sörberge

 

11 oktober

Inger Vallgren Bastugränd Fagervik

Lisbeth Melin Drevvägen 3 Timrå

Kenneth Nyh Morotsgatan Bergeforsen

Barbro Nystedt Kungsvägen 109 Timrå

Lena Åström Linjevägen 3 Sörberge

Berit Granström Mellangatan 20 Timrå

Tea Gidlund Skeppsvägen 1 Timrå

Tora Backberg Radhusgatan 27 Sörberge

 

4 oktober

Emelie Asp lejonvägen 10B Sörberge

Britt Jonsson Nackstavägen 20D Sundsvall

Madelene Jonsson Bovägen 6 Timrå

Gudrun Wallman Sörberge

Urban Zackrisson Rosenlundsgatan 26 Sundsvall

Bo Dahlgren Klippgatan 28 Sundsvall

Mathias Eriksson Dalgatan 2D Sundsvall

Berit Grundström Mellangatan 20 Timrå

 

Barnrebusvinnare

Tim Näslund Bergeforsen

Emil öberg Bergeforsen

Isabelle Dahlstedt Timrå

 

27 september

Berit Granström Mellangatan 20 Timrå

Marcus Mattsson Kungsvägen 105 Timrå

Susanne Hultkvist Strandvägen 2 Timrå

Cathrine Näslund Långvägen 15 Bergeforsen

Simon Bjärnfot Färjevägen 18 Alnö 

Barbro Hammarström Solhemsvägen 1 Sörberge

Lisbeth Melin Drevvägen 3 Timrå

Susanne Pettersson Tallnäsvägen 69 A Timrå


20 september

Totte Lundgren Bovägen 8 Timrå

Shelly Söderström Harmonigatan 1 Sundsvall

Therese Lundin Skogsvägen 4A Timrå

Benny Wadell Tallbacksvägen 7 Timrå

Staffan Hultqvist Strandvägen 2 Timrå

Wera Svedin Bryggaregatan 3B Timrå

Gunnel Lind Stationsgatan 8F Timrå

Cathrine Näslund Långvägen 15 Bergeforsen

 

13 september

Per Nyberg Sörberge 

Emanuel Olsén Bergvägen 25 Sörberge

Kristin Törngren Sörberge

Ulla Jonsson Januarivägen 36 Sundsbruk

Kenneth Svensson Januarivägen 36 Sundsbruk

Julia Bergkvist Cirkelvägen 13 Sörberge

Ola Pettersson Baldersvägen 20 Sundsvall

Alison Söderström Harminivägen 1 Sundsvall


6 september

Linnea Jansson Stänkvägen 4 Sörberge

Ella Lundin - Lang Skogsvägen 4a Timrå

Sisko Reunanen Strömgatan 4 Sörberge

Ingrid Forslin Tallnäsvägen 17 Sörberge

Margareta Walther Skolgatan 9 Timrå

Birgitta Bergström Mellangatan 44 Timrå

Yngve Marklund Måsvägen 7 Timrå

Agnes Ekholm Kungsvägen 111 Timrå

 

VÅRTERMINEN 2015

 

17 maj

Edith Vikberg Mellangatan19 A Timrå

Elisabeth Nyh Morotsgatan 12 Bergeforsen

Anita Sten Meteorvägen 17 Sundsbruk

Mats Walther Skolgatan 9 Timrå

Christina Berg Bryggargatan 3 Timrå

Emma Fyhr Kummelgatan 22 Sundsvall

Barbro Söderberg Viktjärnsgatan 2 Bergeforsen

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

 

10 maj

Tilda Westerlund Berglundavägen 29 Sörberge

Teo Pedersson Frölandsvägen 59 Timrå

Mia Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Adrian Söderström Skärgårdsvägen 11 Alnö

Linda Knutti Långvägen 16 Bergeforsen

Mats Walther Skolgatan 9 Timrå

Gerd Bergh Mellangatan 32 Timrå

Kurt Jonsson Linjevägen 16 Sörberge

 

3 maj

Yngve Marklund Måsvägen 7 Timrå

Birgitta Vallgren Borrgatan 12 Bergeforsen

Birgit  Andersson Nackstavägen 42A Sundsval

Emil Öberg Basvägen 3 Bergeforsen

Gunnel Lind Stationsvägen 8 F Timrå

Birgitta Bergström Mellangatan 44 Timrå

Elin Norin Vivstavarvsvägen 14 Timrå

Birgitta henriksson Daggvägen 11 Sörberge

 

Barnrebus

Nils Forslind Spövägen 3 Sörberge

Didrik Glennemo Torpgatan 1B Fagervik

Hugo Nilsson Veteslingan 92 Sörberge

 

 

27 april

Berit Granström Mellangatan 20 Tmrå

Inger Vallgren Bastugränd Fagervik

Barbro Hammarstöm Solhemsvägen 1 Sörberge

Sture Mehin Drevvägen 3 Timrå

Christer Tigerman Alvägen 23 Sundsvall

Ulrika Byström Orienterarvägen 30 Kovland

Birgitta Vallgren Borrgatan 12 Bergeforsen

Edith Vikberg Mellangatan 19A Timrå

19 april

Gunnel Jansson Triangelvägen 11 Bergeforsen

Agnes Glennemo Torp 1B Fagervik

Helena Engström Ringgatan 9 Bergeforsen

Kenth Söderlund Tallnäsvägen 75 g Timrå

Lars Norberg Färjvägen 41 Sörberge

Lars-Åke Andersson Linjevägen 10 Sörberge

Barbro Söderberg Bergeforsen

Peter Nordström Årtullsgatan 4 Bergeforsen

12 april

Edith Vikberg Mellangatan 19A Timrå

ulrika Byström orienterarvägen 13C Kovland

Abbe Krook Sandörbacken 2 Sundsbruk

Ann-Greta larsson Långvägen 28 Bergeforsen

Amelia Asplund Nygatan 63 Timrå

Aina Hamren Gammelgatan 8 Fagervik

Sofia Christoffersson Ubåtsvägen 12 Alnö

Kenneth nyh Morotsgatan 12 Bergeforsen

Barnrebus

Siena Lundgren Banergatan 13 Timrå

Malte Tallqvist Pimpelvägen 6 Sörberge

Lilly Pettersson Frölandsvägen 59 Timrå

 

5 april

Torsten Byström Långvägen 28 Bergeforsen

Eva-Lena Nordström Årtullsgatan 4 Bergeforsen

Jan Niemi Färjevägen 7 Sörberge

Per Nyberg Björkgatan 14 Sörberge

Teo Pettersson Frölandsvägen 59 Timrå

Lucas Lövback Årtullsgatan 4 Bergeforsen

Stina Glennemo Torpgatan 1B Fagervik

Jonathan Pettersson Borgholmsvägen  10 sundsvall

 

29 mars

Birgitta Vallgren Borrgatan 12 Fagervik
Margareta Eriksson Skogsvägen 24 Timrå
Per Boman Brinkvägen 8 Sörberge
Sven Östman Stationsgatan 8 Timrå
Britt Larsson Berglundavägen 30 Sörberge
Christina Berg Bryggargatan 3D Timrå
Kerstin Bergström Köpmangatan 31B Timrå
B Hulinder Propsvängen 8 Fagervik

 

22 mars

Medelene Jonsson Bovägen 6 Timrå

Marie Holmqvist Söndsgsvägen 86 sundsbruk

Elisabeth Nyh Morotsgatan 12 Bergeforsen

Ivar Holmsten Björkgatan 14 Sörberge

Bert Andersson Nockstavägen 36 c Sundsvall

Eva Berntzén Bovägen 2J Timrå

Bernth Tåström Riddargatan 11 B Sundsvall

Agnes Ekholm Kungsvägen 111 Timrå

15 mars

Mirva Ottosson Björkvägen 14 Sörberge

Anki Häggqvist Johannedalsvägen 28 Sundsbruk

Kjell-åke Norberg Meriorvägen 17 Sundsbruk

Elis Andersson Lejonvägen 6 Sörberge

Torsten Byström Långvägen 28 Bergeforsen

Simon Wallin Hamstavägen 4 Timrå

Linus Lundqvist Fredsvägen 2 Sörberge

Anton Högström Slåttsvetsvägen 8 Fagervik

 

8 mars

Kerstin Engström Haparandavägen 75 Sundsvall

Catrin Vinlöv Backvägen 6 Bergeforsen

Shelly Söderström Harmonigatan 1 Sundsvall

David Angerbjörn Sandbo 5 Storvreta

Johan Wickström Solbackavägen 19 Sörberge

Bibbi Jonsson Tjädervägen 28 Timrå

Britt-Lousie Åström Ringstavägen 60 Söråker

Elisabeth Lindberg Polarisvägen 11 Sundsbruk

 

1 mars

Cathrin Vinlöv Backvägen 6 Bergeforsen

Caroline Birberg Blåklintvägen 2 Timrå

Lena Forslund Tjärngatan 7 Sörberge

Per Hamrén Sandörsbacken 2 Sundsbruk

Marie Holmqvist Söndagsvägen 86 Sundsbruk

Berith Tåström Riddargatan 11B Sundsvall

Willa Jonsson Karlavägen 4 Sörberge

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Barnrebusvinnare

Ivar Olsson Kungsvägen 115 Timrå

Leia Engholm Verkmästargatan 24 Sundsvall

Viggo Löfström Egnahemsvägen Fagervik

22 februari

Birgitta Bergström Mellangatan 44 Timrå

Wilmer Lind Tjädervägen 28 Timrå

Kjell-Åke Norberg Meteorvägen 17 Sundsbruk

Lars Österman Sörbergevägen 8 Sörberge

Caroline Birberg Blåklintvägen 2 Timrå

Nathalie Byström Tallbacksvägen 8 Timrå

Julia Nordlander Klintgatan 18B Sundsvall

Britt Larsson Berglundavägen 30 Sörberge

15 februari

Marko Ala Krekola Kungsvägen 107 Timrå

Sandra Leman Allsta Sundsvall

Ing-Marie Söderqvist Alvägen

Egon Eriksson Skogsvägen 24 Timrå

Susanne Bergendahl Baldersvägen 20 Sundsvall

Anton Högström Slottsvedsgatan 8 Fagervik

Torsten Byström Långvägen 28 Bergeforsen

Roger Henriksson Veteslingan 54 Sörberge

8 februari

Maj Näslund Vännavägen 15 Timrå

Melvin Bjarneklint Mtekroksvägen 4 Alnö

Ingvar Larsson Berglundavägen 30 Sörberge

Elidabeth Nyh Morotsgatan 12 Bergeforsen

Elisabeth Lindberg Polarisvägen 11 Sundsbruk

Max Johansson Bergebom 111 Sörberge

Meja Ala-Krekola Kungsvägen 107 Timrå

Marlene Jonsson Bovägen 6 Timrå

 

1 februari

Christina Lodin Sikgatan 4 Timrå

Monica Persson Linjevägen 16 Sörberge

Mats Larsson Ringvägen 9 Timrå

Berith Tågström Riddargatan 11B Sundsvall

Caroline Birberg Blåklintsvägen 2 Timrå

Ola Petterrson Baldersvägen 15 Sundsvall

Anette Dahlin Kungsvägen 111 Timrå

Emilia Lundkvist Tallbacksvägen 8 Timrå

Barnrebusvinnare

Ebba Poll Linjevägen 4 Sörberge

Tilda Lundkvist Tallbacksvägen 8 Timrå

Gustav Nilsson Solbackavägen Sörberge

 

25 januari

Amanda Asplund Nygatan 63 Timrå

Anton Högström Slättsvedsgatan 8 Fagervik

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Stig Johansson Skogsvägen 8B Timrå

Birgitta Andersson Finstavägen 26 Sundsbruk

Ulrica Byström Orienterarvägen 13c Kovland

Josefin Karlman Mellangatan 19 A Timrå

Per Nygren Fasanvägen 16 A Timrå

 

 

 

18 januari

Ingrid Carlsson Bovägen 10 A Timrå

Anna Nilsson Veteslingan 92 Sörberge

Elisabeth Lindberg Polarisvägen 11 Sundsvall

Markus Wiström Fullblodsvägen 100 Sundsvall

Linda Edgren Solbackavägen 24 Sörberge

Cristina Berg Bryggargatan 3D Timrå

Stefan Lundkvist Tallbacksvägen 8 Timrå

Simon Forsberg Tjärngatan 9 Sörberge

 

11 januari

Edit Vikberg Mellangatan 19A Timrå

Barbro Hammarström Solhemsvägen 1 Sörberge

Alice Öhlén Flata 311 Kovland

Linda Dahlin Skeppsvägen 3 Timrå

Margareta Eriksson Skogsvägen 24 Timrå

Linnea Jenssen Radhusgatan 102 Sörberge

Kalle Hamrin Stationsgatan 7B Timrå

Barbro Söderberg Viktjärnsgatan 2 Bergeforsen

 

Vinnare barnrebus

Naomie Berg Rörvägen 3B Sörberge

Tilda Lundqvist Tallbacksvägen 8 Timrå

Mira Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Uppdaterad: 12 JAN 2016 10:21 Skribent: Marie Lundqvist

Hjärtstartare finns i Korpstugan

I Korpstugan finns hjärtstartare.

 

Klicka på bilden för länk och guide till inloggning och passbokning.

Klicka på bilden för att registrera ditt medlemsskap, köpa terminskort och boka pass i Kit. Pass bokas endast för spinning, drop in på övriga pass. 

 

Tidningen #thisiskorpen visar på vår bredd och inspirerar Sverige till ett liv i rörelse med mycket glädje, gemenskap och känslan av att hos oss är alla välkomna!

 


Nyfiken på Korpen? Klicka på bilden och kika in på korpens webbsite.

Postadress:
Timrå Korpidrottsförening. - Korpen
c/o Gunilla Enerud, Backgatan 3
86132 Timrå

Besöksadress:
Korpstugan, Gymnasievägen 8
86141 Sörberge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info