Hoppa till sidans innehåll

2017


17 december

Ingrid Carlsson Bovägen 10A Timrå

Kaare Alvåg Marknadsvägen 4 Bergeforsen

Gudrun Risberg Slutgatan 18 Sundsvall

Birgitta Andersson Finstavägen 26 Sundsbruk

Hans-Göran Engström Lucksta Matfors

Susanne Henriksson Perenngatan 3 Söråker

Bill Öberg Borrgatan 12 Bergeforsen

Mira Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

BARNREBUSVINNARE-december

Alvin Lövgren Herrgårdsbacken 29 Sundsbruk

Tilda Lodén Karlavägen 4 Sörberge

Erik Kyrk Tranvägen 28 Timrå

 

10 december

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Hampus Poll Linjevägen 4 Sörberge

Sven-Arne Lindblom Strålvägen 12 Sörberge

Alvin Thunström Köpmangatan 16 Timrå

Anja Sjödin Linjevägen 4 Sörberge

Karin Engström Lucksta

Linda Knuutti Långvägen 16 Bergeforsen

Ricke Henriksson Perenngatan 3 Söråker

 

3 december

Berit Granström Mellangatan 20 Timrå

Rebecca Bergendahl Örnsköldsallen 16 Sundsvall

Tommy Persson Sandåsgatan 14 Timrå

Karlsson Ekorrstigen 4 Bergeforsen

Yngve Marklund Måsvägen 7 Timrå

Ann Magnusson Orrvägen 4 Timrå

Kerstin Bergkvist Proppsvängen 7 Fagervik

Inger Vallgren Bastugränd Fagervik

BARNREBUSVINNARE-november

Axel Lindgren Skottgränd 16 Timrå

Emil Öberg Basvägen Bergeforsen

Liam Nordin Sörbergevägen 27 Sörberge

 

 

26 november

Åke Vallgren Bastugränd Fagervik

Lillermor Söderström Rekrytvägen 1 Sundsbruk

Kåre Alvåg Marknadsvägen 4 Bergeforsen

Camilla Lagergren Köpmangatan 16 Timrå

Per Berggren Lysekilsvägen 55 Sundsvall

Linus Bylund Sörviksgatan 36 Söråker

Mira Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Hanna Ganger Tranvägen 28 Timrå

 

19 november

Kurt Jonsson Linjevägen 16 Sörberge

Barbro Söderberg Viktjärnsvägen 2 Bergeforsen

Marie Widén-Wadell Tallbacksvägen 7 Timrå

Sture Melin Drevvägen 3 Timrå

Barbro Hammarström Solhemsvägen 1 Sörberge

Fredrik Gelnnemo Lärkvägen 3 Sörberge

Max Ersson Kläppgränd 7 Timrå

Alfred Åström Linjevägen 16 Sörberge

 

12 november

Thomas Berge Aspgränd 4 Timrå

Barbro Söderberg Viktjärnsgatan 2 Bergeforsen

Alice Åhlund Rödbetsgatan 17 Bergeforsen

Bengt- Ove Henriksson Daggvägen 11 Sörberge

Ingrid Carlsson Bovägen 10 A Timrå

Jenny Åslund Radhusgaran 65 Sörberge

Anita Holmsten Radhusgatan 106 Sörberge

Ingrid Forslind Tallnäsvägen 17 Sörberge

 

5 november

Tomas Berglund Tjädervägen 18 Timrå

Kerstin Persson Vivstavarvsvägen 14 Timrå

Birgitta Henriksson Daggvägen 11 Sörberge

Malin Åsén Uttervägen 5 Bergeforsen

Monika Hörnfeldt Radhusgatan 45 Sörberge

Marie Olsson Färjevägen 14 Alnö

Joline Hamrin Skilsåker 722 Söråker

Inger Vallgren Bastugränd Fagervik

BARNREBUSVINNARE-oktober

Mira Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Elvira Karlsson Radhusgatan 5 Sörberge

Lisa Hammarberg Lejonvägen 6B Sörberge

 

29 oktober

Esbjörn Östlund Frejavägen 4 Timrå

Monica Hörnfelt Radhusgatan 45 Sörberge

Sisko Reunanen Strömgatan 4 Sörberge

Elisabeth Nyh Morotsgatan 12 Bergeforsen

Ingrid Carlsson Bovägen 10A Timrå

Sten Källström Johannedalsvägen 48 Sundsbruk

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Berit Granströn Mellangatan 20 Timrå

22 oktober

Barbro Hammarström Solhemsvägen 1 Sörberge

Agneta Nilsson Mellangatan 22 Timrå

Ingvor Nordvall Skogsvägen 24 Timrå

Eva Karlsson Hovsmedsvägen 9 Timrå

Barbro Söderberg Viktjärnsgatan 2 Bergeforsen

Monica Hörnfeldt Radhusgatan 45 Sörberge

Lars Kyrk Tranvägen 28 Timrå

Jenny Åslund Radhusgatan 65 Sörberge

 

15 oktober

Birgitta Andersson Finstavägen 26 Sundsbruk

Åke Vallgren Bastugränd Fagervik

Linda knutti Långvägen 16 Bergeforsen

Ann-Sofi Olsson Sörbergevägen 12 Sörberge

Josefine Hammarberg Timrå

Alma Bergström Lögdövägen 32 Bergeforsen

Anita Sten Meteorvägen 17 Sundsbruk

Ragnar Forslind Tallnäsvägen 17 Sörberge

 

8 oktober

Gunnel Lind Stationsgatan 8F Timrå

Alvin Thunström Köpmangatan 16 Timrå

Hanna Gager Tranvägen 29 Timrå

Margareta Eriksson Skogsvägen 24 Timrå

Zigge Svedin Långvägen 13 Bergeforsen

Maximilian Sasstamoinen Kungsvägen 113 Timrå

Hilma Bergström Lögdövägen 32 Bergeforsen

Birgitta Andersson Risslavägen 26 Sundsbruk

1 oktober

Birgitta Vallgren Borrgatan 12 Bergeforsen

Kerstin Bergkvist Proppsvängen 7 Fagervik

Barbro Söderberg Viktjärnsgatan 2 Bergeforsen

Åke Vallgren Bastugränd Fagervik

Pernilla Svelander Aspgränd Timrå

Börje Hulinder Finstavägen 28 Sundsbruk

Teo Lundberg Hammarvägen 3 Sundsbruk

Micke Lindh Vivstavarvsvägen 14 Timrå

BARNREBUSVINNARE-september

Hugo Thunström Köpmangatan 16 Timrå

Erik Kyrk Tranvägen 28 Timrå

Nils Forslind Spövägen 3 Sörberge

 

24 september

Emelie Asp Lejonvägen 10B Sörberge

Camilla Lagergren Köpmangatan 16 Timrå

Sture Melin Drevvägen 3 Timrå

Börje Hulinder Finnstavägen 28 Sundsbruk

Agneta Nilsson Mellangatan 22 Timrå

Tommy Persson Sandåsgatan 14 Timrå

Ulla Jonsson januarivägen 86 Sundsbruk

Anders Larsson Krejaregatan 6 Sundsvall

 

17 september

Berit Granström Mellangatan 20 Timrå

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Lukas Widen-Wadell Stationsgatan 8D Timrå

Arne Eriksson Tranvägen 26 Timrå

Arne Söderberg Kungsvägen 185 Timrå

Ulla Westerlund Lärkvägen 1 Sörberge

Milly Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Jan Pettersson Rosengatan 6 Timrå

 

10 september

Birgitta Andersson Finstavägen 26 Sundsbruk

Monica Öhlén Rörvägen 42 Sörberge

Jens Lindholm Kungsvägen 109 Timrå

Julia Backlund Köpenhamnsvägen 6 Fagervik

Margareta Eriksson Skogsvägen 24 Timrå

Kent Jonsson Linjevägen 16 Sörberge

Rickard Olsson Högomsvägen 50 Sundsvall

Ola Pettersson Baldersvägen 20 Sundsvall

Extra vinster i samband med nyinvigning av Korpstugan:

Presentkort 500 kr Birsta city - grattis Sara Holmgren!

Ryggsäck - grattis William Englund!

 

VINNARE VÅRTERMINEN 2017, 15 JANUARI - 14 MAJ

14 maj (välkommen att hämta ut din vinst under höstterminen!)

Kejll-Åker Norberg Meteorvägen 17 Sundsbruk

Inger Vallgren Bastugränd Fagervik

Anna-Lena Nyberg Sörbergevägen 4 Sörberge

Ylva Pettersson Hammarvägen 3 Sundsbruk

Egon Eriksson Skogsvägen 24 Timrå

Margareta Eriksson Skogsvägen 24 Timrå

Susanne Larsson Trapetsvägen Bergeforsen

Åsa Rylander Solum 222 Kovland

 

7 maj

Lars-göran Åhlund Skogsvägen 26 Timrå

Lars-Göran Engström Lucksta Matfors

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Barbro Hammarström Solhemsvägen 1 Sörberge

Jespter Knutti Långvägen 16 Bergeforsen

Anita Sten Meteorvägen 17 Sundsbruk

Monica Persson Linjevägen 16 Sörberge

Åsa Rylander Solum 222 Kovland

 

BARNREBUSVINNARE

Valter Krosse Färjvägen 8 Sörberge

Tove Kyrk Tranvägen 28 Timrå

Milly Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

 

30 april

Egon Eriksson Skogsvägen 24 Timrå

Johanna Forslind Spövägen 3 Sörberge

Birgitta Vallgren Borrgatan 12 Bergeforsen

Pia Åslund Sörbergevägen 27 Sörberge

Helga Bårman Björkgatan 12 Sörberge

Barbro Söderberg Viktjärnsgatan 2 Bergeforsen

Nova Svedin Långvägen 13 Bergeforsen

Birgitta Andresson Finstavägen 26 Sundsbruk

23 april

Jörgen Henriksson Kantarellvägen 43 Sundsbruk

Camilla Lagergren Köpmangatan 16 Timrå

Helga Bårman Björkvägen 12 Sörberge

Fredrik Glennemo Torpgatan 1B Fagervik

Max Ersson Kläppgränd 7 Timrå

Barbro Hammarström Solhemsvägen 1 Sörberge

Monica Hulinder Sundsbruk

Anton Orgmets Fyrväpplingsvägen 1 Sundsbruk

 

16 april

Ingvar Larsson Berglundavägen 30 Sörberge

Yvonne Bergstedt Stenvägen 5 Sörberge

Alice Åhlund Rödbetsgatan 17 Bergeforsen

Gunnel Lind Stationsgatan 8F Timrå

Tilda Linnsen Mogatan 35 Sundsvall

Tobias Dahlstedt Kungsvägen 125 Timrå

Desiree Wilalender Mogatan 6 Sörberge

Karin Fossberg Mellangatan 19 C Timrå

 

9 april

Marie Svedberg Bragegatan 6 Sundsvall

Birgitta Bergström Mellangatan Timrå

Medelene Jonsson Bovägen 6 Timrå

Susanne Pettersson Tallnäsvägen 69A Timrå

Tobias Dahlstedt Kungsvägen 125 Timrå

Lillemor Öhlen Östanå 252 Kovland

Isabelle Jonsson - Dahlstedt Bovägen 6 Timrå

Wilma Åhlund Rödbetsgatan 1 F Bergeforsen

 

2 april

Tobias Dahlstedt Kungsvägen 125 Timrå

Sonja Zavala Kungsvägen 109 Timrå

Kerstin Bergkvist Proppssvängen 7 Fageervik

Shelly Söderström Rekrytvägen 1 Sundsbruk

Mats Larsson Ringvägen 4 Timrå

K-G Söderberg Rörvägen 7A Sörberge

Sture Melin Drevvägen 3 Timrå

Kerstin Bergström Köpmangatan 34 B Timrå

BARNREBUSVINNARE MARS

Meja Lidin Dalgatan 11 Sörberge

Tove Kyrk Tranvägen 28 Timrå

Axel Sandström Brinkvägen 11 Sörberge

 

26 mars

Marie Rönnberg Johannedalsvägen 36 Sundsbruk

Karin Engström Stråvägen 2 Matfors

Felix Widén Tallbacksvägen 7 Timrå

Britt Larsson Berglundavägen 30 Sörberge

Kerstin Berg Propssvängen 7 Fagervik

Simon Forsberg Tjärngatan 9 Sörberge

Ingrid Forslind Tallnäsvägen 17 Sörberge

Tea Forslund Färjvägen 19 Sörberge

19 mars

Nils Forslind Spövgen 3 Sörberge

Max Ersson Klappgränd 7 Timrå

Jonathan Böhlén Forsberg Rödhakeägen 2 Timrå

Anne-Lie Andersson Johannedalsvägen 32 Sundsbruk

Eli Morén Berglundavägen 24 Sörberge

Cecilia Edlund (adress saknas)

Liam Nordin Sörbergevägen 27 Sörberge

Tobbe Dahlstedt Kungsvgen 12 Timrå

 

12 mars

Ulf Jonsson Löfgränd 3 Sundsvall

Eleonora Blomqvist Linjevägen 5 Sörberge

Ziga Hansson Tallnäsvägen 67 F Timrå

Angelica Bäckman Renvägen 4 Sörberge

Anita Sahlin Pettersson Rosengatan 6 Timrå

Ebba Poll Linjevägen 4 Sörberge

Marie Widén Wadell Tallbacken 7 Timrå

Birgitta Nygren Rosengatan 5 Timrå

 

5 mars

Molly Sten Planetvägen 8 Sundsbruk

Gerd Berg Mellangatan 32 Timrå

Jan-Erik Ledin Fagervik

Erika Engblom Rockvägen 6 Bergeforsen

Lillemor Öhlén Östanå 252 Kovland

Annie Forsell Daggvägen 23 Sörberge

Shelly Söderström Rekrytvägen 1 Sundsbruk

Julia Linder Ringvägen 2 Timrå

 

BARNREBUSVINNARE

My Sten Planetvägen 8 Sundsbruk

Gabriella Mikaelsson Glödenvägen Fagervik

Alvin Asp Lejonvägen Sörberge

 

26 februari

Malva Svedberg Bragegatan 6 Sundsvall

Lennart Bergqvist Propssvängen 7 Fagervik

Marie Widén Wadell Tallbacksvägen 7 Timrå

Gulay Santi Rörvägen 31 Sörberge

Anja Sjöding Linjevägen 4 Sörberge

Gunnel Lind Stationsgatan 8 Timrå

Yngve Marklund Måsvägen 7 Timrå

Arne Lindholm Riddargatan 11B Sundsvall

 

19 februari

Pia Jönsson Lillgatan 4 Sörberge

Molly Sten Planetvägen 8 Sundsbruk

Sonja Zavala Kungsvägen 109 Timrå

Henrik Törngren Stenevägen 10 Gnarp

Birgitta Bergström Mellangatan 44 Timrå

Hampus Poll Linjevägen 4 Sörberge

Emelie Öhlén Tjärngodset 472 Söråker

Lille-Mor Öhlén Östanå 252 Kovland

 

12 februari

Tina Zetterberg Färgvägen 4 Sörberge

Jan Linder Ringvägen 2 Timrå

Åsa Rylander Solum 222 Kovland

Nathalie Byström Tallbacksvägen 8 Timrå

Anita Sten Meteorvägen 17 Sundsbruk

Sven-Arne Lindblom Strålvägen 12 Sörberge

Edvin Karlsson Tjerngodset 12 Söråker

Marie Ringström Klintgatan 18B Sundsvall

 

5 februari

Margareta Eriksson Skogsvägen 24 Timrå

Morgan Nordström Solrosvägen 1 Sörberge

K-G Söderberg Rörvägen 7A Sörberge

Lillemor Öhlen Östanå Kovland

Kerstin Bergkvist Fagervik

Kerstin Bergström Köpmangatan 34B Timrå

Johanna Lidin Haspelvägen 4 Sörberge

Malou Gustavsson Östermovägen 30 Sundsvall

BARNREBUSVINNARE

Malva Lindberg Klökarvägen 24 Sundsvall

Emilia Nordberg Solbackavägen 29 Sörberge

Milly Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

 

29 januari

Bert Andersson Nackstavägen 36c Sundsvall

Inger Vallgren Bastugränd Fagervik

Birgitta Vallgren Borrgatan 12 Bergeforsen

Nicholas Zavala Klippgatan 27 Sundsvall

Milly Eriksson Radhusgatan 77 Sörberge

Imilia Näsman Triangelvägen 56 Bergeforsen

Birgitta Bergström Mellangtan 44 Timrå

Lisbeth Melin Drevvgen 3 Timrå

 

22 januari

Åsa Rylander Solum 222 Kovland

Christer Tigerman Alvägen 23 Sundsvall

Berit Granström Mellangatan 20 Timrå

Lennart Bergqvist Propssvängen 7 Fagervik

Marie Norberg Solbackavägen 29 Sörberge

Karin Persson Vivstavarvsvägen 14 Timrå

Malin Hamrin Lundevägen 54 Bergeforsen

Sture Melin Drevvägen 3 Timrå

 

15 januari

Adam Danielsson Hästskovägen 10 Timrå

K-G Söderberg Rörvägen 7A Sörberge

Tea Forslund Färjvägen 19 Sörberge

Mats Walther Skolgatan 9 Timrå

Wilmer Åström Linjevägen 3 Sörberge

Camilla Lagergren Köpmangatan 16 Timrå

Gun Olsson Östrandsvägen 22 Timrå

Anders Larsson Krejaregatan 6 Sundsvall 

Uppdaterad: 14 MAR 2018 09:08 Skribent: Marie Lundqvist
Epost: Adressen Gömd

 

I Korpstugan

 

facebook2

 

 

Betalning- och medlemsregistrering 
Klicka på bilden för medlemsregistrering, träningskort och passbokning

Postadress:
Korpförening Timrå - Korpen
Gymnasievägen 8
86030 Sörberge

Kontakt:
Tel: 060-576546
E-post: This is a mailto link

Se all info